Sıkça Sorulan Sorular

Araç Kiralarken Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

Araç kiralama yapmak için Ehliyet ve nüfus cüzdanınızın yanınızda olması yeterlidir. Araç kiralama şirketlerinin belirli araç grupları için ehliyet alınış tarihinden itibaren 2 yıllık 4 yıllık gibi süre geçmiş olmasına dikkat edileceğini de unutmamak gerekir. Ayrıca farklı belge ihtiyaçlar da olabileceğini unutmamak gerekir örneğin ssk hizmet döküm belgesi, maaş bordrosu vs. 

Kiralanan Araçta Kilometre sınırı olur mu?

Kiralama şirketleri araç ve operasyonel giderlerini (özellikle araçların bakım, lastik, yıpranma payı ve değer kaybı) ön görerek günlük veya aylık kilometre sınırı uygulamaktadırlar. Her kiralama şirketi farklı kilometre sınırı uygulayabilir bu durum tamamen şirket inisiyatifindedir. Ortalama günlük 300 km ve aylık 3500 km üst sınır olabilmektedir.

Rent a Car Kaskosu Ne Kadar Önemli ?

Araç kiralama da resmi olarak kiralama şirketleri filolarında yer alan bütün araçlarına rent a car kaskosu (kiralık araç kaskosu) yapmak zorundadırlar. Bu kasko hem aracı kiralayan müşteriyi hem de kiralama şirketini belirlenmiş koşullarda güvence altına almaktadır. Araçların şirketler tarafından 3. şahıslara kiralanabilmesi için mutlak surette olması gereken bir sigortadır. Rent a car kaskoları muafiyetlidir (kiralayan kişinin sorumlu olduğu tutar). Muafiyet oranı araçlarda farklı olabilmektedir. Araç değerlerine paralel %2 ile %5 arasında değişiklik gösterebilir. Herhangi bir kaza durumunda araç kasko bedelinin muafiyet oranındaki tutar kullanıcıya ait olmaktadır. Alkollü araç kullanımı halinde kasko hiç bir şekilde devreye girmez ve tüm hasar tutarı kullanıcı tarafından ödenir.

Kiralık Araç İle Kaza Yapma Halinde Ne Yapmalı?

Kiralanan araç ile herhangi bir kazaya karışılması durumunda mutlaka kaza tutanağı tutulmalı ve ilgili kiralama şirketine bilgi verilmeli. Şirket yetkilileri araçla ilgili gerekli işlemleri yapmak durumundadırlar. Kiralama anlaşmasına göre müşteriye ikame araç verilebilmektedir.

Kiralanan Araçta Trafik Cezası Yeme, OGS, HGS gibi otoyol kullanımları.

Müşteriler kiraladıkları araç ile kiralama şirketinin uyguladığı OGS veya HGS gibi otoyol kullanım şekillerinden faydalanabilirler. Ne kadar ücret kullandıkları araç dönüşünde tespit edilip müşteriden tahsil edilir. Aracı kiralayan herhangi bir ceza yerse ödemekle mükelleftir. Cezalar bazen kiralama süreci bittikten 15 yada 30 gün sonra kiralama şirketine ulaşmaktadır. Bu durumda da ilgili tarihteki kiracının sorumluluğu devam etmekte ve cezayı ödemekle yükümlüdür. 

Adana Havaalanında Hızlı Araç Teslimi

Adana havalimanında uçaktan iner inmez aracınızı 5 dakikada teslim alabilirsiniz. En hızlı araç teslimi GES Rent a Car da!

Rent a Car Kaskolu Araçlar

Filomuzda Bulunan Tüm Araçlarımız Rent a Car kaskoludur. Gönül rahatlığı ile araçlarımızı kiralayabilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.